W dzisiejszych czasach niepłodność uznawana jest za problem społeczny i zaliczana jest do grupy chorób cywilizacyjnych. Na wzrost ilości osób borykających się z tym zaburzeniem wpływa wiele czynników. Można do nich zaliczyć na przykład  stresogenny, niezdrowy tryb życia, dysfunkcję układu rozrodczego lub dolegliwości związane z przebytymi w przeszłości zabiegami chirurgicznymi lub chorobami.

Para powinna rozpocząć leczenie niepłodności w sytuacji, gdy po roku starania się o dziecko, bez stosowania metod antykoncepcyjnych, kobieta nie zachodzi w ciążę. Dziś dostępnych jest wiele nowatorskich metod, które umożliwiają skuteczne leczenie niepłodności. Pierwszy etap, tego typu terapii, polega na przeprowadzeniu podstawowych badań hormonalnych czy nie występują u kobiety takie kobiety jak endometrioza, a w przypadku mężczyzn dodatkowego badania nasienia. Ważne jest, aby para wspólnie brała w nich udział, ze względu na stale rosnącą liczbę niepłodnych mężczyzn. Wyniki badań umożliwią lekarzowi postawienie wstępnej diagnozy. Gdy nie jest to możliwe, para kierowana jest na bardziej szczegółowe badania.

Leczenie niepłodności wymaga od partnerów dużej dozy cierpliwości i pozytywnego nastawienia. Zalecona terapia hormonalna, mająca na celu doprowadzić do normy gospodarkę hormonalną zarówno kobiety jak i mężczyzny może trwać nawet kilka miesięcy. Często zdarza się, że jest ona optymalna i dalsze leczenie niepłodności nie jest konieczne. W sytuacji, gdy zaburzenia płodności są poważniejsze korzystnym rozwiązaniem jest poddanie się specjalistycznym zabiegom chirurgicznym, których zadaniem jest wyeliminowanie czynników utrudniających poczęcie potomka.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts More From Author

Problemy hormonalne i diagnostyka

Regularne badanie się pod kątem przypadłości na tle hormonalnym powinno

zdrowa kobieta

Cytologia

Codziennie w Polsce odnotowuje się zachorowania na raka szyjki macicy,

Wizyta u ginekologa dziecięcego

Wielu z nas ginekolog kojarzy się z leczeniem przypadłości, które

Jaki wpływ na zdrowie ma jazda na rowerze?

Żyjemy szybko, z każdej strony atakują nas nowoczesne technologie dostarczające

Czy można wyleczyć dyskopatię?

Problemy z kręgosłupem obniżają jakość życia i choć zaczynają się

Niedoczynność tarczycy – jak schudnąć przy tej chorobie?

Wchodzisz na wagę… znów to samo. Zamiast wymarzonych efektów, kilogramy