W dzisiejszych czasach niepłodność uznawana jest za problem społeczny i zaliczana jest do grupy chorób cywilizacyjnych. Na wzrost ilości osób borykających się z tym zaburzeniem wpływa wiele czynników. Można do nich zaliczyć na przykład  stresogenny, niezdrowy tryb życia, dysfunkcję układu rozrodczego lub dolegliwości związane z przebytymi w przeszłości zabiegami chirurgicznymi lub chorobami.

Para powinna rozpocząć leczenie niepłodności w sytuacji, gdy po roku starania się o dziecko, bez stosowania metod antykoncepcyjnych, kobieta nie zachodzi w ciążę. Dziś dostępnych jest wiele nowatorskich metod, które umożliwiają skuteczne leczenie niepłodności. Pierwszy etap, tego typu terapii, polega na przeprowadzeniu podstawowych badań hormonalnych czy nie występują u kobiety takie kobiety jak endometrioza, a w przypadku mężczyzn dodatkowego badania nasienia. Ważne jest, aby para wspólnie brała w nich udział, ze względu na stale rosnącą liczbę niepłodnych mężczyzn. Wyniki badań umożliwią lekarzowi postawienie wstępnej diagnozy. Gdy nie jest to możliwe, para kierowana jest na bardziej szczegółowe badania.

Leczenie niepłodności wymaga od partnerów dużej dozy cierpliwości i pozytywnego nastawienia. Zalecona terapia hormonalna, mająca na celu doprowadzić do normy gospodarkę hormonalną zarówno kobiety jak i mężczyzny może trwać nawet kilka miesięcy. Często zdarza się, że jest ona optymalna i dalsze leczenie niepłodności nie jest konieczne. W sytuacji, gdy zaburzenia płodności są poważniejsze korzystnym rozwiązaniem jest poddanie się specjalistycznym zabiegom chirurgicznym, których zadaniem jest wyeliminowanie czynników utrudniających poczęcie potomka.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

Related Posts More From Author

Kiedy i dlaczego nastolatek powinien zacząć odwiedzać ginekologa

Dla wielu rodziców nastoletnich dziewcząt pytanie, kiedy nastolatki muszą iść

Usg

Specjalistyczne badania pozwalają wykryć wszelkie nieprawidłowości i zmiany. W czasie

Problemy hormonalne i diagnostyka

Regularne badanie się pod kątem przypadłości na tle hormonalnym powinno

Pięć sposobów, w jakie biostatystyka zmienia zdrowie publiczne

Pandemia z pewnością spowoduje rozległe zniszczenia. Wpływa na życie milionów ludzi

Co to jest witamina D?

Jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach , która służy jako nośnik wchłaniania wapnia przez

Masz problem z rwą kulszową?

Czeka ciebie rehabilitacja kręgosłupa, która jest efektem walki z rwą