Piłki rehabilitacyjne to doskonała alternatywa dla żmudnych, często nudnych ćwiczeń wykonywanych z trenerem, czy fizykoterapeutą. Ileż bowiem można wykonywać te same czynności na podnośnikach, na materacu. Oczywiście profesjonalny rehabilitant powiedziałby – aż do skutku. Nie ma określonego terminu, ile powinna trwać skuteczna rehabilitacja. Przeprowadza się ją do czasu uzyskania optymalnych, zadowalających efektów, czyli całkowitego, albo częściowego powrotu do zdrowia.

Czas na urozmaicenie

By to osiągnąć konieczne jest wykonywanie powtarzalnych serii ćwiczeń, bycie konsekwentnym i cierpliwym. Znane przysłowie mówi: bez pracy nie ma kołaczy i jest ono całkowicie prawdziwe. Na szczęście mamy do wyboru różne urozmaicenia, tak jak wspomniane wyżej piłki rehabilitacyjne, które mogą nam choć trochę urozmaicić proces powrotu do zdrowia i sprawności. Piłki rehabilitacyjne mogą mieć różne rozmiary i kształty, w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Rodzaje piłek, rodzaje ćwiczeń

Piłka do rehabilitacjiMalutkie piłeczki z kolcami i wypustkami wykorzystywane są do masażu, pobudzania krążenia i mięśni do wzmożonej pracy. Mogą one również służyć do ćwiczeń wzmacniających mięśnie dłoni, nadgarstka, a także stopy podczas zajęć korekcyjnych.

Większe piłki są wykonane z elastycznego pcv i nadają się do różnych typów ciekawych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Są one przede wszystkim wykorzystywane do ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietowe. Różne formy podskakiwania na piłce, kładzenia się na niej, naprężania mięśni, mają na celu wzmocnienie struktury naszego ciała.

Ćwiczenia na piłkach rehabilitacyjnych zwiększają także zakres ruchomości w stawach, pomagają zwiększyć koordynację ruchową, nadają się także do leczenia schorzeń neurologicznych.

Rehabilitacja nie tylko dla dzieci

Wydawałoby się, że piłki rehabilitacyjne sprawdzają się podczas leczenia dzieci, ale nic bardziej mylnego. Dorośli również będą zachwyceni ich właściwościami i możliwościami, które stwarzają. Piłki rehabilitacyjne stają się powoli coraz bardziej popularnym sprzętem wykorzystywanych zarówno w terapii szpitalnej, w ośrodkach rehabilitacyjnych, ale także podczas ćwiczeń w domu, czy szkolnej gimnastyki korekcyjnej.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts More From Author

Zwierzęta najlepszym lekarstwem

Kontakt ze zwierzętami jest bardzo ważnym elementem rozwoju fizycznego i

Rwa kulszowa

Rwa kulszowa już dawno nie jest dla medycyny zagadką. Rwa kulszowa może

Problemy hormonalne i diagnostyka

Regularne badanie się pod kątem przypadłości na tle hormonalnym powinno

Dieta dla otyłych dzieci

Z roku na rok borykamy się z coraz większym problemem

zdrowa kobieta

Cytologia

Codziennie w Polsce odnotowuje się zachorowania na raka szyjki macicy,