Piłki rehabilitacyjne to doskonała alternatywa dla żmudnych, często nudnych ćwiczeń wykonywanych z trenerem, czy fizykoterapeutą. Ileż bowiem można wykonywać te same czynności na podnośnikach, na materacu. Oczywiście profesjonalny rehabilitant powiedziałby – aż do skutku. Nie ma określonego terminu, ile powinna trwać skuteczna rehabilitacja. Przeprowadza się ją do czasu uzyskania optymalnych, zadowalających efektów, czyli całkowitego, albo częściowego powrotu do zdrowia.

Czas na urozmaicenie

By to osiągnąć konieczne jest wykonywanie powtarzalnych serii ćwiczeń, bycie konsekwentnym i cierpliwym. Znane przysłowie mówi: bez pracy nie ma kołaczy i jest ono całkowicie prawdziwe. Na szczęście mamy do wyboru różne urozmaicenia, tak jak wspomniane wyżej piłki rehabilitacyjne, które mogą nam choć trochę urozmaicić proces powrotu do zdrowia i sprawności. Piłki rehabilitacyjne mogą mieć różne rozmiary i kształty, w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Rodzaje piłek, rodzaje ćwiczeń

Piłka do rehabilitacjiMalutkie piłeczki z kolcami i wypustkami wykorzystywane są do masażu, pobudzania krążenia i mięśni do wzmożonej pracy. Mogą one również służyć do ćwiczeń wzmacniających mięśnie dłoni, nadgarstka, a także stopy podczas zajęć korekcyjnych.

Większe piłki są wykonane z elastycznego pcv i nadają się do różnych typów ciekawych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Są one przede wszystkim wykorzystywane do ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietowe. Różne formy podskakiwania na piłce, kładzenia się na niej, naprężania mięśni, mają na celu wzmocnienie struktury naszego ciała.

Ćwiczenia na piłkach rehabilitacyjnych zwiększają także zakres ruchomości w stawach, pomagają zwiększyć koordynację ruchową, nadają się także do leczenia schorzeń neurologicznych.

Rehabilitacja nie tylko dla dzieci

Wydawałoby się, że piłki rehabilitacyjne sprawdzają się podczas leczenia dzieci, ale nic bardziej mylnego. Dorośli również będą zachwyceni ich właściwościami i możliwościami, które stwarzają. Piłki rehabilitacyjne stają się powoli coraz bardziej popularnym sprzętem wykorzystywanych zarówno w terapii szpitalnej, w ośrodkach rehabilitacyjnych, ale także podczas ćwiczeń w domu, czy szkolnej gimnastyki korekcyjnej.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

Related Posts More From Author

Masz problem z rwą kulszową?

Czeka ciebie rehabilitacja kręgosłupa, która jest efektem walki z rwą

Osiem ćwiczeń na łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty nazywany jest również zapaleniem nadkłykcia bocznego. Występuje, gdy

Rehabilitacja fizyczna osób starszych

W procesie starzenia się ludzi dochodzi do postępującej utraty zdolności

Jak jazda na rowerze wpływa na nasze zdrowie

Jazda na rowerze to nie tylko przyjemna forma spędzania wolnego

Kiedy warto iść do seksuologa

Wizyta u seksuologa może być korzystna dla wielu osób, które

Dieta dla zdrowia psychicznego

Dieta ma znaczący wpływ na zdrowie, ale czy wiesz, że