Regularne badanie się pod kątem przypadłości na tle hormonalnym powinno być ważnym elementem diagnostyki u każdej kobiety niezależnie od wieku. Profilaktyka to klucz do uniknięcia konsekwencji w postaci chorób takich jak np. rak piersi, czy niedoczynność tarczycy. Odpowiednio wczesna reakcja na niepokojące nas objawy oraz wdrożenie leczenia są kwestią niezwykle priorytetową.

Endokrynolog to lekarz zajmujący się gospodarką hormonalną. W przypadku zauważenia u siebie nadmiernej potliwości, zbyt szybkiego przybierania, bądź tracenia na wadze pomimo braku zmiany diety, nieustającego uczucia zmęczenia należy skontaktować się ze specjalistą endokrynologiem, który zleci dodatkowe badania i rozwiąże problem zdrowotny.

Nastoletnie dziewczynki już wchodząc w okres dojrzewania powinny odwiedzić ginekologa. Do obowiązków lekarza o tej specjalizacji nie należy tylko prowadzenie ciąży. Może być on pomocny także przy diagnostyce zaburzeń miesiączkowania, doborze antykoncepcji w momencie rozpoczęcia współżycia, czy poważnych chorób związanych z narządami płciowymi.

Wybierając specjalistę ginekologa lub endokrynologa warto wcześniej rozeznać się w najbliższym otoczeniu, poczytać opinie na ich temat aby wybrać najbardziej odpowiedniego dla nas. W internecie jest wiele serwisów z opiniami na temat lekarzy, mimo to rekomenduję popytać się najbliższych. Problemy hormonalne dotyczą dużej liczby kobiet, najprawdopodobniej znasz kilka osób, które mogą polecić ci fachowego ginekologa lub endokrynologa.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts More From Author

zdrowa kobieta

Cytologia

Codziennie w Polsce odnotowuje się zachorowania na raka szyjki macicy,

Wizyta u ginekologa dziecięcego

Wielu z nas ginekolog kojarzy się z leczeniem przypadłości, które

Leczenie niepłodności

W dzisiejszych czasach niepłodność uznawana jest za problem społeczny i zaliczana

Jaki wpływ na zdrowie ma jazda na rowerze?

Żyjemy szybko, z każdej strony atakują nas nowoczesne technologie dostarczające

Czy można wyleczyć dyskopatię?

Problemy z kręgosłupem obniżają jakość życia i choć zaczynają się

Niedoczynność tarczycy – jak schudnąć przy tej chorobie?

Wchodzisz na wagę… znów to samo. Zamiast wymarzonych efektów, kilogramy