Regularne badanie się pod kątem przypadłości na tle hormonalnym powinno być ważnym elementem diagnostyki u każdej kobiety niezależnie od wieku. Profilaktyka to klucz do uniknięcia konsekwencji w postaci chorób takich jak np. rak piersi, czy niedoczynność tarczycy. Odpowiednio wczesna reakcja na niepokojące nas objawy oraz wdrożenie leczenia są kwestią niezwykle priorytetową.

Endokrynolog to lekarz zajmujący się gospodarką hormonalną. W przypadku zauważenia u siebie nadmiernej potliwości, zbyt szybkiego przybierania, bądź tracenia na wadze pomimo braku zmiany diety, nieustającego uczucia zmęczenia należy skontaktować się ze specjalistą endokrynologiem, który zleci dodatkowe badania i rozwiąże problem zdrowotny.

Nastoletnie dziewczynki już wchodząc w okres dojrzewania powinny odwiedzić ginekologa. Do obowiązków lekarza o tej specjalizacji nie należy tylko prowadzenie ciąży. Może być on pomocny także przy diagnostyce zaburzeń miesiączkowania, doborze antykoncepcji w momencie rozpoczęcia współżycia, czy poważnych chorób związanych z narządami płciowymi.

Wybierając specjalistę ginekologa lub endokrynologa warto wcześniej rozeznać się w najbliższym otoczeniu, poczytać opinie na ich temat aby wybrać najbardziej odpowiedniego dla nas. W internecie jest wiele serwisów z opiniami na temat lekarzy, mimo to rekomenduję popytać się najbliższych. Problemy hormonalne dotyczą dużej liczby kobiet, najprawdopodobniej znasz kilka osób, które mogą polecić ci fachowego ginekologa lub endokrynologa.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

Related Posts More From Author

30-dniowy przewodnik przygotowujący ciało do ciąży

Więc jesteś gotowa zajść w ciążę. Gratulacje! Podjęcie decyzji o

Kiedy i dlaczego nastolatek powinien zacząć odwiedzać ginekologa

Dla wielu rodziców nastoletnich dziewcząt pytanie, kiedy nastolatki muszą iść

Usg

Specjalistyczne badania pozwalają wykryć wszelkie nieprawidłowości i zmiany. W czasie

Świeżo wyciskane soki dające energię

Siedzę przed blatem kuchennym, zastanawiając się, jakie cuda można stworzyć

Jak zrobić pyszny sok z jabłek?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o orzeźwiającym i pysznym soku z jabłek,

Przepisy na zdrowe soki

Witajcie drodzy czytelnicy! Jesteśmy tutaj, aby przedstawić Wam najlepsze przepisy