Niektórzy mają pewne problemy, z którymi osobiście nie mogą sobie poradzić. Bardzo często próbują, jednak wszelkie podjęte próby wskazują na to, że bez pomocy specjalistycznej w tym zakresie ciężko jest samemu odkryć w sobie siły do walki i do sprzeniewierzenia się powstałym troskom i rozterkom, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. W sytuacjach, w których ciężko jest zrozumieć swoje zachowania oraz myśli, trudno jest racjonalnie ocenić pewne zdarzenia, coś zmienić, a tym samym poprawić swój własny nastrój warto skorzystać z pomocy, którą niesie poznawcza psychoterapia w swoich kręgach posiada wielu specjalistów, którzy prowadzą takie zajęcia dla osób potrzebujących pomocy.

Warto zatem zastanowić się, na czym ta forma pomocy szczególnie polega. Jej zadaniem jest zrozumienie postępowania człowieka, które jest pewnym następstwem związanych z jakimś określonym wydarzenie, a także właściwe zinterpretowanie tego zachowania. Jeżeli konfrontuje się je z przekonaniami jednostki na ten temat, należy zastanowić się, czy są one racjonalne. Kiedy nie są, dochodzi do pewnego narażenia jednostki na rożne nieprzyjemności, których doświadcza. Przykładem takiego irracjonalnego przekonania może być chociażby sytuacja, w której stwierdza się, że wszyscy wokół powinni jednostkę akceptować i kochać, albo przynajmniej lubić. Takim przekonaniem będzie także uzależnianie swojej własnej wartości od celów, które się osiąga lub od tego, co obce osoby mówią na temat jednostki. Jeżeli chodzi o proces, którym jest poznawcza psychoterapia Warszawa posiada szeroki zakres pomocy w tej formule osobom, które nie potrafią samodzielnie zracjonalizować swoich przekonań.

Ich modyfikacja w takiej sytuacji jest niezwykle istotna. W tej formie pomocy korzysta się z różnych technik, których celem jest pewna restrukturyzacja poznawcza, a więc pewne ćwiczenia dla samego siebie, które mają wspomóc samodzielne przekierowywanie myślenia na przekonania racjonalne, a jednocześnie zmniejszając tym samym pewne reakcje organizmu, chociażby lęk. Prowadzi się także pewien trening radzenia sobie ze stresem, stosowaniem asertywności i monitorowaniem swojego zachowanie, by być jego świadomym. Właśnie dlatego tak ważna jest poznawcza psychoterapia jest miejscem, w którym takie działania prowadzi się od wielu lat z sukcesem. Taka terapia pomaga więc w odkryciu swoich wewnętrznych przeżyć, konfrontowaniu ich z powstałymi przekonaniami i ich transformacją na bardziej racjonalne, by ułatwić życie i funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.

Post Author: Magda

Dietetyk kliniczny, pasjonat kawy i kotów.

Related Posts More From Author

Szata zdobi lekarza – słowo o fartuchach medycznych

Stroje pielęgniarki medycznej naprawdę się zmieniły od czasów sztywnych białych

Święta a odchudzanie

Za trochę ponad miesiąc będzie wigilia. Czas spotkań, rozmów przy

Jaki wpływ na zdrowie ma jazda na rowerze?

Żyjemy szybko, z każdej strony atakują nas nowoczesne technologie dostarczające

Rehabilitacja fizyczna osób starszych

W procesie starzenia się ludzi dochodzi do postępującej utraty zdolności

Dieta 1500 kalorii w żywieniu dietetycznym

Dieta 1500 kalorii jest powszechnym wyborem zarówno dla kobiet, jak

Rehabilitacja

Przy realizowaniu poszczególnych zabiegów medycznych można spotkać się z różnymi