Rwa kulszowa już dawno nie jest dla medycyny zagadką. Rwa kulszowa może pojawić się na skutek zapalenia stawów i choroby reumatycznej, nowotworu, ciąży lub uszkodzeń kręgosłupa. Aby skutecznie wyleczyć rwę kulszową należy zdiagnozować przyczynę, która bezpośrednią ją wywołuje, a następnie poddać się leczeniu farmakologicznemu i rehabilitacji. Dzisiejsze symptomy dotykające zwyczajnego człowieka stają się wyzwaniem dla współczesnej medycyny. Ciężka praca podnoszenie zbyt ciężkich rzeczy w zakładzie pracy a kręgosłup może ulec deformacji i będzie potrzebne szybkie i skuteczne leczenie kręgosłupa. Pacjenci, z którymi mamy kontakt najczęściej zadają pytanie, dlaczego tutaj mnie boli, czym jest to spowodowane, co to jest rwa kulszowa i jak można skutecznie pozbyć się tej dokuczliwej niedyspozycji? – na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule, zaintereoswanych odsyłam także do bardzo dobrego artykułu fizjoarena.pl/rwa-kulszowa/ na podobny temat.

Jak objawia się rwa kulszowa?

Jest to przeszywający ból w okolicy lędźwiowej do tego promieniujący wzdłuż Twojej nogi, co ciekawe dolegliwości te dotykają częściej mężczyzn niż kobiet. To ucisk na więzadła kręgosłupa, a później na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego, w końcu na rdzeń kręgowy wywołuje tak ostry ból kręgosłupa. Jak leczyć się rwę kulszową i jak można jej zapobiegać?, Na takie pytania najczęściej udzielamy odpowiedzi naszych pacjentów. Ostry, silny, przeszywający ból może wystąpić nagle i niespodziewanie. Podnoszenie większych ciężarów, nagłym niekontrolowanym ruchu, a nawet potknięciu się. Ból rozpoczyna się zwykle w okolicy lędźwiowej i promieniuje wzdłuż nerwu kulszowego przez pośladek w kierunku uda do stopy. Najczęściej każdy wykonywany ruch staje się bolesny. Pacjent przybiera pozycję ciała, która najmniej nasila ból. Uwaga, nieleczona rwa kulszowa może niekiedy doprowadzić do zaniku i zwiotczenia mięśni podudzia.

Na początku naszej drogi w celu wyleczenia objawów przeprowadzamy badanie neurologiczne i radiologiczne kręgosłupa, które zwykle wykazuje obecność zmian zwyrodnieniowych. Jeżeli przyczyna rwy tkwi w kręgosłupie, wówczas leczenie tabletkami powinno być tylko dodatkiem do intensywnej rehabilitacji. W rzeczywistości niestety zwykle jest na odwrót. Prawidłowa rehabilitacja kręgosłupa powinna prowadzić do odblokowania uciśniętego nerwu kulszowego powstałego na skutek dyskopatii. Zdecydowanie najlepszym zabiegiem do tego celu jest zastosowanie trakcji ruchowej kręgosłupa oraz ćwiczeń wspomagających rozciąganie, ponieważ tylko takie podejście pozwala na wyleczenie bezpośredniej przyczyny bólu rwy kulszowej.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

One Reply to “Rwa kulszowa”

  1. Sama doświadczyłam rwy kulszowej. Bardzo nieprzyjemna sprawa. Przy objawach polecam jak najszybciej pójść do lekarza.

Comments are closed.

Related Posts More From Author

Masz problem z rwą kulszową?

Czeka ciebie rehabilitacja kręgosłupa, która jest efektem walki z rwą

Osiem ćwiczeń na łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty nazywany jest również zapaleniem nadkłykcia bocznego. Występuje, gdy

Rehabilitacja fizyczna osób starszych

W procesie starzenia się ludzi dochodzi do postępującej utraty zdolności

Jak jazda na rowerze wpływa na nasze zdrowie

Jazda na rowerze to nie tylko przyjemna forma spędzania wolnego

Kiedy warto iść do seksuologa

Wizyta u seksuologa może być korzystna dla wielu osób, które

Dieta dla zdrowia psychicznego

Dieta ma znaczący wpływ na zdrowie, ale czy wiesz, że