Problemy z kręgosłupem obniżają jakość życia i choć zaczynają się zwykle niewinnie, po latach mogą skutkować wieloma groźnymi dolegliwościami. Jedną z nich jest dyskopatia. To właśnie dyskopatia jedną z najczęstszych dolegliwości na jakie cierpimy mówiąc potocznie o bólu kręgosłupa.

Kilka słów o dyskopatii

Dyskopatia czyli choroba krążka międzykręgowego, która dopada wiele osób nie tylko w dojrzałym wielu, ale również całkiem młodych. Warto więc reagować od razu, gdy pojawią się jakiekolwiek dolegliwości.

długotrwałe siedzenie a kręgosłup
Długotrwałe siedzenie w pracy może powodować dyskopatię. Nieleczona dyskopatia powoduje duży ból. Zobacz dyskopatia rehabilitacja warszawa aby dowiedzieć się więcej.

Objawy dyskopatii

Dyskopatia zaczyna się najczęściej silnym i ostrym bólem, który promieniuje na inne partie ciała. Zwykle staramy się taki ból przeczekać lub sięgamy po środki przeciwbólowe, tymczasem powinien to być sygnał, którego nie można bagatelizować. Zaniedbana dyskopatia powoduje duże problemy z poruszaniem, a ból z biegiem czasu jedynie się nasila. Choroba powodowana jest przez wiele czynników. Sprzyja jej praca związana z dźwiganiem ciężarów lub spędzanie życia zawodowego za kółkiem. Na dyskopatię często chorują też osoby, które nie mają żadnego ruchu lub osoby z nadwagą lub otyłością. Niezdrowe życie jest wyjątkowo nieprzyjazne dla kręgosłupa.

Leczenie dyskopatii

Leczenie wcześnie zdiagnozowanej dyskopatii wcale nie musi dług trwać.

Leczenie dyskopatii najczęściej polega na rehabilitacji oraz fizjoterapii. Choroby w ten sposób nie można w stu procentach wyleczyć, można jednak cofnąć jej objawy i przywrócić pacjentowi pełną sprawność. Oczywiście, pod warunkiem, że chory trafi na rehabilitacje jak najszybciej. Nie należy więc unikać wizyty u specjalisty. Czasem dyskopatia jest już w tak zaawansowanym stanie, że nie obejdzie się bez zabiegu operacyjnego. A wtedy powrót do zdrowia jest zdecydowanie trudniejszy, nie ma też pewności, że uda się powrócić do pełnej sprawności.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

Related Posts More From Author

Masz problem z rwą kulszową?

Czeka ciebie rehabilitacja kręgosłupa, która jest efektem walki z rwą

Osiem ćwiczeń na łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty nazywany jest również zapaleniem nadkłykcia bocznego. Występuje, gdy

Rehabilitacja fizyczna osób starszych

W procesie starzenia się ludzi dochodzi do postępującej utraty zdolności

Jak jazda na rowerze wpływa na nasze zdrowie

Jazda na rowerze to nie tylko przyjemna forma spędzania wolnego

Kiedy warto iść do seksuologa

Wizyta u seksuologa może być korzystna dla wielu osób, które

Dieta dla zdrowia psychicznego

Dieta ma znaczący wpływ na zdrowie, ale czy wiesz, że