Coraz więcej badań pokazuje, że kawa nie uszkadza serca – wręcz przeciwnie. Nowe badanie naukowe pokazuje, że regularne spożywanie kawy zmniejsza nawet ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i zapewnia dłuższe życie.

Kawa zapobiega chorobom układu krążenia

Naukowcy przeanalizowali dane uczestników (prawie 450 000), którzy na początku badania nie mieli chorób układu krążenia. Następnie przeanalizowali, kto wśród osób pijących kawę i niepijących pozostał zdrowy przez średnio 12 lat i kto zachorował na chorobę sercowo-naczyniową, a nawet zmarł na nią.

Osoby pijące kawę mają mniejsze ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca

Około 30 000 uczestników badania rozwinęło arytmie serca, takie jak migotanie przedsionków i tachykardia. W porównaniu z grupą kontrolną osób niepijących kawy naukowcy byli jednak w stanie stwierdzić, że wysokie spożycie kawy nie zwiększało ryzyka. Przeciwnie:

  • Ci uczestnicy, którzy pili dwie do trzech filiżanek kawy dziennie , mieli najniższe ryzyko rozwoju arytmii serca.
  • W rzeczywistości, jeśli chodzi o migotanie przedsionków, jedną z najczęstszych postaci arytmii serca, naukowcy odkryli, że ci, którzy pili cztery do pięciu filiżanek dziennie , mieli najmniejsze ryzyko jego rozwoju.

Zmniejszone ryzyko chorób układu krążenia

Ponad 43 000 uczestników cierpiało na choroby sercowo-naczyniowe, takie jak niewydolność serca i udary. Ponownie naukowcy odkryli, że osoby pijące kawę wydawały się mniej dotknięte. W porównaniu z osobami, które nie piją kawy. Osoby, które wypijały od dwóch do trzech filiżanek kawy dziennie, miały najniższe ryzyko rozwoju chorób układu krążenia. Ta dzienna ilość zmniejszyła również ryzyko niewydolności serca i udaru mózgu.

Zarówno kawa mielona, ​​rozpuszczalna, jak i bezkofeinowa są zdrowe

Jeśli chodzi o poszczególne rodzaje kawy, naukowcy odkryli coś zaskakującego. Kawa mielona, rozpuszczalna jak i bezkofeinowa miały pozytywny wpływ na zdrowie i wiązały się z niższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, takich jak niewydolność serca, choroba wieńcowa i udar.

Wszystkie trzy rodzaje kawy wykazały również niższą śmiertelność z powodu chorób układu krążenia. Jednak ten efekt był najsilniejszy przy kawie mielonej. Jednak w przypadku zaburzeń rytmu serca naukowcy odkryli, że kawa bezkofeinowa nie zmniejsza ryzyka, a jedynie kawa mielona i rozpuszczalna.

Post Author: ekodieta

Dietetyk, pasjonata zdrowego stylu życia.

Related Posts More From Author

Prawda o sokach

Jasne, oczywiste na pierwszy rzut oka: owoce są zdrowe, więc

Dieta Thonona z planem odżywiania: schudnij 10 kg w 2 tygodnie

Dieta jest skuteczna metoda , aby stracić jak dużo wagi

Co to jest witamina D?

Jest to witamina rozpuszczalna w tłuszczach , która służy jako nośnik wchłaniania wapnia przez

ćwiczenia

Wpływ zdrowia ja jakość pracy

Zdrowie ma ogromny wpływ na jakość pracy. Oto kilka sposobów,

Pięć sposobów, w jakie biostatystyka zmienia zdrowie publiczne

Pandemia z pewnością spowoduje rozległe zniszczenia. Wpływa na życie milionów ludzi

Masz problem z rwą kulszową?

Czeka ciebie rehabilitacja kręgosłupa, która jest efektem walki z rwą