Wiele osób cierpi na tak zwany łokieć golfisty aczkolwiek w golfa nigdy nie grały. Nazwa pochodzi od tego, że osoby, które grają w golfa właśnie takie objawy najczęściej mają. My pracując fizycznie albo wykonując jakieś ćwiczenia też możemy mieć łokieć golfisty objawy, dlatego trzeba wiedzieć jak sobie z tym radzić. Oczywiście nie każdy ból łokcia oznacza ze to łokieć golfisty, dlatego trzeba sprawdzić, jakie dokładnie są objawy, a wtedy będziemy mogli przystąpić do leczenia. Jeśli mamy ból i tkliwość po wewnętrznej stornie łokcia to można oznaczać, że właśnie mamy problem z tą chorobą. Może być też tak, że odczuwamy sztywność w tym miejscu albo mamy osłabienie ręki. To osłabienie w pewnym momencie nie kończy się na łokciu, ale przechodzi na nadgarstek i palce. Trzeba, zatem obserwować swoją rękę i wtedy będziemy wiedzieć, co się z nią nie tak dzieje.

Jakie inne objawy oznaczają, że mamy problem z łokciem golfisty?

Następnymi objawami, które mogą wystąpić przy tej dolegliwości to mrowienie i drętwieniu. To bardzo często się zdarza, dlatego im dłużej taki objaw się utrzymuje u nas tym gorzej i trzeba szybko zgłosić się z tym do specjalisty. Jeśli czekamy zbyt długo to ból zaczyna rozchodzić się dalej, czyli do palców. Wtedy ruszanie ręką czy nawet spanie będą utrudnione. Jeśli mamy łokieć golfisty to maści rozgrzewające czy chłodzące niewiele tutaj zmienią. Z dnia na dzień będzie coraz gorzej, dlatego trzeba się zgłosić z tym do specjalisty.

Rehabilitacja i leczenie łokcia golfisty

Konieczne będzie przeprowadzenie rehabilitacji i specjalnych masaży i ćwiczeń. Wszystko pod okiem specjalistów, którzy się na tym znają, bo trzeba wiedzieć, do jakiego stopnia obciążyć rękę żeby jej pomóc, a nie zaszkodzić. Oddając się w ręce specjalistów jesteśmy bezpieczni, bo wiemy, że oni znają się na tym jak leczyć naszą przypadłość, a nam na tym bardzo zależy. Ból nie ustąpi i będzie coraz gorszy, dlatego im szybciej uda nam się dostać do specjalistów tym będzie to dla nas mniej uciążliwe i od razu poprawi się komfort naszego życia.

Post Author: Magda

Dietetyk kliniczny, pasjonat kawy i kotów.

Related Posts More From Author

Rehabilitacja fizyczna osób starszych

W procesie starzenia się ludzi dochodzi do postępującej utraty zdolności

Zespół cieśni nadgarstka – przyczyny i leczenie

Zespół cieśni nadgarstka to jedno z najczęstszych neuropatii obwodowych kończyny

Rehabilitacja

Przy realizowaniu poszczególnych zabiegów medycznych można spotkać się z różnymi

Dieta 1500 kalorii w żywieniu dietetycznym

Dieta 1500 kalorii jest powszechnym wyborem zarówno dla kobiet, jak

Psychoterapia poznawcza

Niektórzy mają pewne problemy, z którymi osobiście nie mogą sobie

Usg

Specjalistyczne badania pozwalają wykryć wszelkie nieprawidłowości i zmiany. W czasie